> Uncategorized > Dowiedź się jak powinno się skutecznie promować swoją stronę

Dowiedź się jak powinno się skutecznie promować swoją stronę

Posted on | Możliwość komentowania Dowiedź się jak powinno się skutecznie promować swoją stronę została wyłączona

Każda firma powinna mieć swą tożsamość , a oprócz tego interesujący wizerunek. Są to dwie najbardziej istotne dylematy w dzisiejszym public relations. Dzięki tym elementom firma ma możliwość jawić się potencjalnym nabywcom jako interesująca, wartościowa i godna wątpliwości.

Co wpływa na tożsamość firmy?
W większości wypadków popełnianym błędem jest ograniczanie tożsamości firmy do używanych przez nią elementów wizualnych. A wszakże firma do nie tylko logo. Ważnym elementem jest także siedziba firmy i zajmowany przez nią lokal, jego wystrój , a dodatkowo panująca w nim atmosfera. Duże znaczenie posiadają także firmowe stroje , a oprócz tego zachowanie i wygląd pracujących w firmie osób. Komunikacja , a dodatkowo kultura organizacyjna są kolejnymi ważnymi czynnikami, które tworzą wizerunek firmy, kształtują jej tożsamość, a tym samym pozwalają kreować jej pozytywny obraz i wzmacniać lojalność kontrahentów.

Tożsamość firmy uzależniona jest również od takich czynników, w jaki sposób wiek i struktura organizacji oraz charakter świadczonych przez nią usług. W kształtowaniu tożsamości oraz pozytywnego wizerunku świetnie kontroluje się również sponsoring, który pozwala firmie na zaakcentowanie swej odpowiedzialności społecznej.

Z tożsamością oraz wizerunkiem firmy łączy się także jej reputacja. Reputacja zaś jest rezultatem wrażeń, które odnoszą klienci firmy. Pamiętajmy tu natomiast o jednej istotnej różnicy. Wizerunek można kształtować za poradą licznych narzędzi, które wpływają na świadomość społeczeństwa. O dobrą reputację powinno się się już bardziej postarać. Dlaczego? Dlatego, że reputacja kształtuje się na bazie swoich doświadczeń nabywców firmy oraz dodatkowo tych osób, które nie są jej klientami, niemniej jednak miały z nią bliższy kontakt. W ogromnej liczbie przypadków zdarza się tak, że reputacja firmy znacznie odbiega od kreowanego przez nią wizerunku, a to znacznie osłabia jej wiarygodność w oczach konsumentów.

————————
Źródło artykułu: katalog stron internetowych: katalog-stron.co.pl i serwis ogłoszeń usług pracaprzez.net.

Comments are closed .