> Uncategorized > Czy rozwód kościelny jest możliwy? – rozwód kościelny Warszawa

Czy rozwód kościelny jest możliwy? – rozwód kościelny Warszawa

Posted on | Możliwość komentowania Czy rozwód kościelny jest możliwy? – rozwód kościelny Warszawa została wyłączona

Zdecydowana większość Polaków zawierając związek małżeński decyduje się na ślub konkordatowy, czyli połączenie ślubu kościelnego z cywilnym. Natomiast statystyki pokazują, że coraz najczęściej małżeństwa przeżywają kryzys i się rozpadają. Ślub cywilny, jako umowa prawna, jeżeli nie posiada czynników utrudniających zakończenie związku, można unieważnić poprzez rozwód. Inaczej sprawa wygląda z rozwodem kościelnym.

Rozwód kościelny jest uzyskać nieprawdopodobnie trudno, ponieważ według nauki kościoła, związek małżeński uświęcony sakramentem jest nierozerwalny. Świadczą o tym słowa powtarzane przez nowożeńców podczas ceremonii: „i że cię nie opuszczę aż do śmierci”. Przysięga małżeńska jest świętością.

Czy tak postawiona sprawa zamyka sprawę ostatecznie? Otóż nie. Istnieją mechanizmy, a również procedury kościelne, które pozwalają dostać stwierdzenie nieważności małżeństwa, a co za tym idzie, odzyskać wolność. Wbrew pozorom, dla dużo osób jest niezwykle istotne.

Pomoc prawną w rozwodzie kościelnym można otrzymać w odpowiednich placówkach prawniczych. Taką placówką jest kancelaria prawa kanonicznego. Pracują w niej specjaliści od prawa kościelnego, którzy znają wszystkie niuanse, procedury niezbędne w procesach rozwodowych. Ichniejszym wiedza jest niezbędna do osiągnięcia celu jakim jest rozwód.

Decydując się na kościelny rozwód należy wziąć pod uwagę dosyć wysokie koszty postępowania, a ich pokrycie nie daje żadnej gwarancji na to, że sprawa zostanie załatwiona zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Wymaganie także cierpliwości.

Zobacz tutaj: kancelaria prawa kanonicznego.

» Tags: , ,

Comments are closed .