> Uncategorized > Do pracy w biurze – etykiety papierowe

Do pracy w biurze – etykiety papierowe

Posted on | Możliwość komentowania Do pracy w biurze – etykiety papierowe została wyłączona

Etykiety od dawien dawna są jedną z pierwszych rzeczy na którą patrzymy jako ewentualni klienci. To one przyciągają nasz wzrok, dlatego eksperci odpowiedzialni za marketing prowadzą nawet wyścig o jak najbardziej wymyślną etykietę. I nie jest ważne czy są to etykiety papierowe czy etykiety foliowe. Posiadają nas przyciągać i działać na naszą wyobraźnię.

żeby te efekty uzyskać, zazwyczaj nadrukowane na owe etykiety są hasła „promocja”, „gratis” i tak dalej. Hasła te, by były widoczne są na tle jaskrawych kolorów, aby obecnie rzucały nam się w oczy.

Jaka zatem jest różnica w gronie etykietami papierowymi a foliowymi? I dlaczego nie wykorzystuje się jednego rodzaju na wszystkich produktach?

Kluczowym powodem są względy ekonomiczne. Etykiety papierowe są znacznie tańszym rozstrzygnięciem od tych foliowych, zatem jeżeli już warunki przechowywania danego produktu nie wymagają znacznej wytrzymałości nadruku, wykorzystuje się papier. Bardzo podobnie, jeśli opakowanie produktu narażone jest na wilgoć bądź inne uwarunkowania niekorzystne, należy zastosować etykietę foliową ażeby nadruk, który notabene wykonywany jest inną technologią, się nie uszkodził.

A jest to najważniejsze, z tego względu, że na etykietach drukowany jest kod kreskowy, w którym wręcz najmniejsza zmiana, czy również przerwa sprawia brak możliwości jego odczytu.

Podsumowując, etykiety niegdyś zwyczajne i bez wymyślnych wzorów, dzisiaj są bardzo kolorowe i żywe. Wszystko to spowodowane jest co raz większą konkurencją, a co za tym idzie wyścig o klienta jest bardziej zacięty niż kiedyś.

Zobacz: etykiety foliowe.

Comments are closed .