> Uncategorized > Jaki serwer wybrać

Jaki serwer wybrać

Posted on | Możliwość komentowania Jaki serwer wybrać została wyłączona

Każdy, kto w zamierzchłych czasach szalonych lat dziewięćdziesiątych budował swoją pierwszą stronę internetową z całkowitą czyli stu procentową pewnością pamięta jak długo zastanawiał się nad wyborem odpowiedniego serwera. Musiał podjąć decyzję i dokonać wyboru między niskim limitem transferu rzędu kilkudziesięciu megabajtów na miesiąc a ponoszeniem znacznych wydatków na hosting www. A dodatkowo darmowe serwery zasłaniały naszą stronę rzucającymi się w oczy reklamami. 
Dzięki rozwojowi portali społecznościowych, prywatne strony www straciły na popularności i przestały być modne. Korzystanie z owych społecznościówek jest darmowe, co nie znaczy, że nie powinniśmy dać niczego w zamian. Bowiem ceną za lajkowanie staje się częściowa rezygnacja z prywatności. Można stwierdzić, że użytkownik przestał być klientem a stał się… towarem! Okazuje się, że nie wszystko co jest bezpłatne, jest za darmo.
W związku z powyższym, w teraźniejszych czasach ogromnego znaczenia nabiera kwestia anonimowości w Internecie. Używanie z proxy już nie wystarcza i konieczne stają się serwery vps. Pozwalają one pracować np za pośrednictwem zdalnego pulpitu, co efektywnie ukrywa naszą tożsamość. Istnieje wielu dostawców tego typu użyteczności. Wielu z nich udostępnia własne usługi za free, przykładowo w postaci czasowych, ograniczonych kont. 
Jedno jest pewno, są usługi które darmowe być nie mogą. Do tej kategorii należą przykładowo serwery dedykowane. Nawet jedna osoba przy zdrowych zmysłach nie zaoferuje nam ichniejszym za darmo, bowiem byłoby to zbyt kosztowne.

Sprawdź też: hosting www.

» Tags: , ,

Comments are closed .