> Uncategorized > Kurs skałkowy

Kurs skałkowy

Posted on | Możliwość komentowania Kurs skałkowy została wyłączona

Wspinaczka to fascynujący sport. Jego uprawnienia wymaga jednak właściwego treningu oraz przygotowania. Rozpoczynając przygodę ze wspinaniem, należy korzystać z usług profesjonalisty, czyli osoby z zaprawionej w zdobywaniu górskich szczytów.

Pamiętajmy, że jest to sport, który może być niebezpieczny, dlatego nie powinno się ryzykować i podejmować we własnym zakresie żadnych wypraw a także wspinaczek bez dobrego sprzętu oraz przygotowania.
Kurs skałkowy – co powinno się mieć świadomość tego?
Przed rozpoczęciem wspinania w terenie, warto wybrać się na ściankę wspinaczkową. Będziemy mogli wtedy zobaczyć, na czym polega wspinanie i być może wręcz spróbować. Warto wspomnieć jednakże, że instruktor wspinaczki jest niezbędny, jeśli nie mamy doświadczenia w wspinaniu się po skałach. Zanim wyruszymy w góry bez opieki, musimy być bardzo dobrze przygotowani na różnorodne ewentualności. Właśnie dlatego kurs skałkowy jest wyjściem, które umożliwi nam poczuć się pewnie w terenie a także dostać niezbędną wiedzę oraz doświadczenie, które jest kluczowe w trakcie wypraw na górskie szczyty. W czasie kursu wspinaczki skalnej poznamy podstawy wspinania się na trasach sportowych czy wielowyciągowych. Jest to również niezbędne etap, jeżeli myślimy o kursie taternickim. Na kursie zapoznamy się również zasadami autoratownictwa czy zjazdów na linie. Takie kursy wzbogacone są także o część teoretyczną, która zazwyczaj odbywa się w przerwach pośród częścią praktyczną. Przy tym fotograf górski uwieczni nasze zmagania na skałach, co będzie stanowiło pamiątkę na lata.

Sprawdź również informacje na stronie: fotograf górski.

Comments are closed .