> Uncategorized > Odwiedzamy Stronie Śląskie

Odwiedzamy Stronie Śląskie

Posted on | Możliwość komentowania Odwiedzamy Stronie Śląskie została wyłączona

Choć Śląsk to jeden z najlepiej uprzemysłowionych regionów w Polsce, znajdą się także tam zakątki, które zachwycają wszechobecną zielenią i wyjatkowym krajobrazem. Jeżeli marzy ci się urlop w niebanalnej umiejscowienia, zdecyduj się na Stronie Śląskie położone na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego.

Miejscowi decydenci zobaczyli, że postawienie na sport i turystykę opłaci się bardziej, niż rozwój szaroburych osiedli robotniczych. W ostatniej dekadzie w Stroniu powstało wiele pensjonatów, począwszy od schronisk dla młodzieży, po luksusowe hotele. Aby wyszukać odpowiadający twoim gustom, wystarczy wrzucić w Google hasło „Noclegi Stronie Śląskie” i przejrzeć dostępne oferty.

Gdy zakwaterowanie będziesz miał już z głowy, warto pomyśleć o zaplanowaniu codziennych, urlopowych atrakcji. Wizyta w pobliskiej Jaskini Niedźwiedzia będą doskonałą rozrywką nie tylko dla dorosłych, niemniej jednak i najmłodszych członków rodzin. Stawiającym przede wszystkim na wrażenia natury historycznej, polecamy zwiedzanie licznych zabytków kultury sakralnej, pośród nich: kaplicy św. Onufrego lub kościoła Matki Bożej Królowej Polski. Dużym powodzeniem wśród turystów cieszy się też neoklasycystyczny pałacyk — dziś siedziba Urzędu Miejskiego.

Malownicza okolica stanowi świetne tło dla pieszej i rowerowej turystyki. Różnorodne szlaki przypadną do gustu zarówno weteranom rekreacji, jak i tym, którzy codziennymi rzadko podejmują się wysiłku na świeżym powietrzu. Stronie Śląskie polecam odwiedzić też zimą, gdy działają zmodernizowane wyciągi narciarskie, dorównujące jakością odpowiednikom z polskich gór.

» Tags: , ,

Comments are closed .