> Uncategorized > Uczestnictwo w kolizji

Uczestnictwo w kolizji

Posted on | Możliwość komentowania Uczestnictwo w kolizji została wyłączona

W zgodzie z decyzją Sądu Najwyższego z 17 listopada 2011 r. bezpłatne auto zastępcze przysługuje każdemu, kto stosuje samochodu do celów osobistych, a jego samochód został oddany do naprawy po wypadku spowodowanym przez innego uczestnika ruchu drogowego i, co istotne, nie posiada innego pojazdu. Tym samym auto zastępcze otrzyma każdy, a nie jak do tej pory jedynie osoby, które używały samochodu do prowadzenia działalności gospodarczej. W praktyce, z pewnością, sytuacja nie jest taka prosta, ponieważ ubezpieczalnie w następnym ciągu niechętnie regulują należności za wynajem samochodów osobom fizycznym.

Warto być świadomym więc, że …

Wynajem z OC sprawcy wypadku, przysługuje nam na czas naprawy naszego samochodu, czyli od dnia zaistnienia szkody lub też od momentu wstawienia samochodu do warsztatu (jeżeli już można było nim uprzednio podróżować) aż do dnia jego odbioru. Jednakże, w sytuacji szkody pełnej. ponownie Sąd Najwyższy stanął po stronie poszkodowanych kierowców decydując 22 listopada 2013 r., że prawo do pojazdy samochodowe zastępczego lub zwrot kosztów wynajmu przysługuje do momentu zakupu innego pojazdu, a nie jak twierdzili ubezpieczyciele, że do dnia wypłaty odszkodowania przez TU.

Niewątpliwie Towarzystwa Ubezpieczeniowe zrobią wszystko, żeby wypłacić jak najmniej, lub wszystkiego (tj. naprawy, wynajmu auta zastępczego czy wypłaty w sytuacji szkody całkowitej, dokonać w jak najniższych kwotach. To zrozumiałe z punktu widzenia TU. Co więc powinien zrobić poszkodowany? Przede wszystkim znać własne prawa! A w przypadku jakichkolwiek uwagi korzystać z pomocy prawników.

Sprawdź: auto zastępcze Zakliczyn.

» Tags: , ,

Comments are closed .