> Uncategorized > Jak rozpocząć prowadzenie bloga internetowego?

Jak rozpocząć prowadzenie bloga internetowego?

Okrągłe kwoty, jakie topowi blogerzy zarabiają na współpracach, rozbudzają wyobraźnię. Z zewnątrz wydaje się, że prowadzenie bloga online i czerpanie z niego przychodów to nic trudnego. Prawie każdy mógłby to zrobić, niemniej jednak wyłącznie części osób się udaje.

Niektórzy po dwóch latach zarabiają z blogowania pensję, a inni po pięciu latach mogą liczyć na nieregularne, niewysokie wpływy.
Pisanie bloga online to jedynie część obowiązków. W równym stopniu trzeba skupić się na marketingu, czyli sprzedaży treści. Istotne jest również, ażeby od początku zadbać o pozycjonowanie swojej strony, dzięki czemu pozyskamy ruch z wyszukiwarki. Promocja nowego bloga online powinna obejmować działania w mediach społecznościowych, wysyłkę newslettera, komentowanie u innych blogerów, aktywność na grupach na Facebooku,a też implementację tekstu do wymogów seo. Rozpowszechnianie wymaga też wyjścia z sieci i uczestnictwa w najważniejszych imprezach blogowych. Dobrym sposobem na zaistnienie w świadomości nowych odbiorców jest także pojawienie się w telewizji śniadaniowej.
Zanim zaczniesz pisać bloga, zdecyduj się na konkretną tematykę, np, blog z ciekawostkami z jakiejś branży. Do prowadzenia bloga internetowego warto się uprzednio przygotować, czytać książki, porady innych, można w ten sposób uniknąć bardzo istotnych błędów. Nic jednakże tak nie procentuje, jak wyciąganie własnych, niezależnych wniosków na bazie popełnionych błędów. Dobrą strategią jest próbowanie, dopóki nie osiągniemy efektu. Niektórzy jednak idą w zaparte i robią coś, choćby dostają wyraźne sygnały, że strategia jest nieskuteczna.
Czekanie na propozycje reklamodawców to nie jedyny sposób, aby spieniężyć swojego bloga online. Można wprowadzić swoje produkty, np e-booki, kursy internetowe, a także prowadzić sklep internetowy. W ten sposób bloger staje się niezależny od potrzeb firm i agencji i może przewidzieć swoje dochody, bo zależą jedynie od niego.
Sprawdź: kiedyzblizasieslub.wordpress.com.
Dodatkowe informacje: http://publikacja.bloog.pl.

Dodaj komentarz