> Uncategorized > Leczenie nadwagi i otyłości

Leczenie nadwagi i otyłości

Posted on | Możliwość komentowania Leczenie nadwagi i otyłości została wyłączona

Otyłość w obecnych czasach zaliczana jest do chorób cywilizacyjnych. Stale powiększająca się ilość ludzi żyjąc w ciągłym pośpiechu, nie potrafi kontrolować swojej wagi. Spore ilości przetworzonego jedzenia i brak czasu na przygotowywanie indywidualnych, zdrowych posiłków, wpływają niekorzystnie na nasze zdrowie i wygląd. Nasuwa się zatem pytanie, jak ze znakomitym skutkiem schudnąć?

Leczenie otyłości nie jest sprawą prostą i trzeba rozumieć, że jest to choroba. Nie można eksperymentować na własną ręką, gdyż ma możliwość to przynieść odwrotne skutki. Wszechobecne pomysły na diety i błyskawiczne gubienie wagi są niebezpieczne i nie posiadają nic wspólnego z badaniami specjalistów. Mogą stanowić zagrożenie zarówno dla naszego zdrowia, jak i życia. Zasadniczą słuszną drogą, żeby pozbyć się nadwagi, jest konsultacja ze specjalistą. Dietetyk dobierze nam zbilansowaną dietę, dopasowaną do osobistych potrzeb. Zapotrzebowanie energetyczne u każdego jest inne. Zależy między innymi od wieku, płci i wykonywanej pracy. Trzeba dostarczać organizmowi wystarczającą ilość składników pokarmowych, a odchudzanie musi się wiązać ze zmianą stylu życia i nawyków żywieniowych. Wbrew pozorom nie jest to dwutygodniowa dieta, która funkcjonuje cuda, ani tabletki odchudzające.

Korzystanie z usług dietetyka gwarantuje rozsądną drogę do zgubienia zbędnych kilogramów. Jedynie takie rozwiązanie jest bezpieczne, bowiem będąc pod stałą kontrolą specjalisty, możemy być pewni, że odchudzanie doprowadzi nas do szczupłej sylwetki i dobrego samopoczucia, nie powodując a przy tym uszczerbku na naszym zdrowiu.

Sprawdź: dietetyk Mielec.

» Tags: , ,

Comments are closed .